Сопраното Таня Иванова гостува през тази седмица на сцената на бургаската опера в ролята на Тоска от Пучини. Тя беше откровена за музиката и живота и в предаването на БНР – Бургас „Ева в неделя“.
Оперната прима е завършила музикално училище "Любомир Пипков" и по-късно музикалната академия "Панчо Влодигеров" в гр.София. Дебютът `и е на сцената на Държавна опера Стара Загора в ролята на Елена от оперетата "Хубавата Елена" на Офенбах. Преди няколко години Таня Иванова сменя своя репертоар от мецосопранов на сопранов и през 2012 година изпълнява ролята на Мими от "Бохеми" на сцената на опера Бургас. Записва арии от Верди, Пучини и Дворжак в БНР с диригент Маестро Иван Ангелов. Изпълнява роли като: Чо-Чо-Сан от "Мадам Бътерфлай" и Тоска на Пучини, Неда от "Палячи" и Аида на Верди на сцените на оперите Пловдив, Стара Загора, Варна и Бургас.

„На по – късен етап дойде любовта ми към това изкуство. Повлияха ми моят партньор в живота и на сцената Камен Чанев и моята пиянистка Савина Кулева. С операта се отвори нов свят за мен! Имам потребност да работя с добри партньори, диригенти и режисьори. Нямам любима сцена, искам да се върна на всяка една, на която съм пяла. Моята мечта е да правим красива музика!“, разказа Таня Иванова.
Тя сподели, че особено вълнуващи за нея са моментите когато се подготвя едно представление, а тези които никога няма да забрави са свързани с опознаването на колегите й и създаването приятелства.
Оперната прима беше откровена, че след загубата на партньорът й Камен Чанев, който почина през 2020 г. след усложнение от коронавирус, тя се учи да живее на ново.

„В момента търся какво ми харесва в живота. Често се разхождам в планината, вървя с километри. Търся спокойствие и себе си! Обичам да чета исторически романи и да гледам анимационни филми. Харесвам повече детския, приказен свят! “
повече може да чуете в звуковия файл:Реми Хогард спечели два медала на Американското първенство по пясъчни скулптури като представител на България. Нейната скулптура Purrfect Love получи наградата на публиката в категория Master solo. Спечелен е и медал на състезанието по бърза скулптура Quicksand, в което художниците имат 10 минути, за да издълбаят скулптура по тема, избрана от..
Регионален исторически музей – Бургас ще представи колоритната изложба „Медникарството – древно и вечно“. Тя е дело на етнографите от РЕМ – Пловдив и ще бъде открита днес от 16:30 часа в залата за временни изложби на Етнографската експозиция в морския град на ул. „Славянска“ 69. Още през ХVІІІ век много от произведенията на българските медникари се..
Клип в социалната мрежа показва странно огнено кълбо, придружено от силен тътен в небето над Синеморец. Местните - очевидци на явлението в неделя вечер, го заснели, но според кмета Костадин Диков се касае или за ракета, или реактивен самолет. "Това което знам от хората, тъй като аз не съм видял нищо, е имало много силен тътен, който се е чул..
Жителите на Долно Ябълково искат да поставят скулптура на ябълка в населеното си място, затова стартират дарителска кампания за събирането на средства за реализирането на идеята. „ Скъпи приятели, съселяни и родолюбиви българи, имаме една мечта – нашето любимо село Долно Ябълково да се сдобие със своя истински символ! Стартираме инициатива за..
Един от най-големите волейболни шампиони на България – Владо Николов, ще се срещне с бургаската публика днес, 23 ноември, от 13:00 часа, в Културен дом НХК – Бургас. Той ще сподели своя път към успеха – за победите и загубите, за дисциплината и вдъхновението, за това как се възпитават истински шампиони. Специално за бургаската публика Владо ще..
Бургаската ученичка Арина Шило е полуфиналист в „България търси талант“. Тя е възпитаник на Музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" в града. Във фейсбук страницата си от учебното заведение споделят, че участието в предаването е изключително важно з а Арина. "Т я вложи много труд, отдаденост и сърце в своя нов номер, който..
Осем „златни“ двойки, които навършват 50 години съвместен живот, подновиха брачните си клетви в Камено в Деня на християнското семейство, който се отбелязва днес. Общинската администрация организира за втори път честване на „златни сватби“. Инициативата е дело на кмета Жельо Вардунски, с цел да вдъхнови младите хора и да подчертае значението на..